PL EN RU

Kocioł ECOCONDENS CRYSTAL 100 podwójnie nagrodzony
23.04.2018

Miło nam poinformować, że podczas trwających w Poznaniu Targów Instalacje kocioł kondensacyjny dużej mocy ECOCONDENS CRYSTAL 100 został nagrodzony Złotym Medalem MTP 2018. Jest to niezwykle ważne wyróżnienie, przyznane przez grupę ekspertów z dziedziny ogrzewnictwa potwierdzające wysokie walory urządzenia.

Oprócz Złotego Medalu kocioł ECOCONDENS CRYSTAL 100 został wyróżniony nagrodą Lider Instalacji. Konkurs organizowany jest przez redakcję magazynu Rynku Instalacyjnego, a jego głównym celem jest promocja nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych.

Kocioł ECOCONDENS CRYSTAL 100 został zaprojektowany z myślą o ogrzewaniu budynków o dużej powierzchni, w oparciu o najwyższej jakości komponenty, gwarantujące oszczędną i niezawodną pracę urządzenia oraz zapewniające wysokie parametry techniczno-użytkowe. Stanowi on zatem idealne rozwiązanie do ogrzewania budynków wielorodzinnych, pensjonatów lub budynków biurowych. Kocioł może pracować jako samodzielna jednostka, a także w układzie kaskadowym. Dzięki zestawieniu kotłów w kaskadę (maksymalnie 6 jednostek w systemie) możliwe jest osiągnięcie mocy nawet do 600 kW i ogrzewanie obiektów o dużej powierzchni np. hal produkcyjnych.

ECOCONDENS CRYSTAL 100 cechuje się wysoką sprawnością, co zapewnia optymalne zużycie gazu. Szeroki zakres modulacji mocy palnika pozwala na ekonomiczne użytkowanie kotłów, nawet przy małym zapotrzebowaniu na ciepło. Dodatkowo wysokoefektywna pompa obiegowa oraz modulowany wentylator sterowany elektronicznie gwarantują oszczędność energii. Innowacyjna konstrukcja wymiennika (podział na dwie sekcje – górną kondensacyjną oraz dolną, w której znajduje się palnik) sprawia, że kotły mają nieduże wymiary w stosunku do swojej mocy. Urządzenie zostało wyposażone w licznie zabezpieczenia, pozwalające na bezpieczną eksploatację. Jedną z ważniejszych zalet urządzenia jest niska emisja NOx na poziomie poniżej 50 mg/kWh (najwyższa klasa 5) co jest niezwykle istotne w walce z panującym obecnie smogiem.

Dziękujemy za wyróżnienie i zaufanie!

 

« powrót