Termet S.A. jest kontynuatorem znakomitej, ponad stuletniej tradycji fabryk zegarów m.in. Gustawa Beckera.

Pod nową marką firma Termet S.A. rozpoczęła swoją działalność w 1945 roku produkując zegary – od ściennych po kolejowe. W latach 50. ubiegłego wieku gama oferowanych wyrobów zaczęła się rozszerzać – oprócz zegarów, produkowane były m.in. hamulce i przerzutki rowerowe, kondensatory, akcesoria telewizyjne, sprzęt grzejno-oświetleniowy. Przełomowym okazał się rok 1956, kiedy w Termet S.A. rozpoczęto produkcję podgrzewaczy łazienkowych.
Z chwilą dopuszczenia gazu do ogrzewania mieszkań, uruchomiono linię produkcyjną gazowych kotłów c.o., które zdominowały profil produkcji firmy.

Niezależnie od urządzeń gazowych, Termet S.A. wyspecjalizował się także w produkcji elementów programująco-sterujących do automatów pralniczych i zmywarek do naczyń, sprzętu turystycznego (kuchenek i lamp), zestawów lutowniczych, uniwersalnych palników itp. Obecnie firma zajmuje się przede wszystkim produkcją i dystrybucją urządzeń grzewczych, zapewniając swoim klientom nowoczesne i ekologiczne ogrzewanie domu oraz wody użytkowej - zgodnie z filozofią „Tworzymy ciepło”.

Pod koniec listopada 2020 r. Termet S.A. stal się częścią grupy Ferro. Dzięki temu funkcjonuje w silnej grupie o mocnej pozycji w regionie CEE, doskonale przygotowanej do kontynuacji ekspansji w branży armatury sanitarnej i instalacyjnej oraz konkurowania na atrakcyjnym rynku urządzeń grzewczych.

Z dniem 01 stycznia 2024 w struktury firmy Termet S.A. została włączona spółka Tester, dzięki czemu portfolio firmy Termet S.A. zostało rozszerzone o usługi polegające m.in. na usługach elektronicznych (np. montaż SMT czy THT) oraz obróbkach rur (np. produkcja profili giętych z rur miedzianych i aluminiowych).

                

Cennik PDF
Cennik Excel
Katalog do systemów kaskadowych
Zamknij okno
Informacje o plikach cookies