Menu

Zielona transformacja, dlaczego jej potrzebujemy?

20 lipca 2022

W świetle wielu badań, potwierdzających konieczność redukcji emisji dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji do atmosfery, koniecznością jest poszukiwanie nowych źródeł energii. Zielona transformacja, w której kluczową rolę odegrają odnawialne źródła energii powoli wchodzi w życie, dając nadzieję na czyste powietrze i skuteczną walkę o lepszą przyszłość naszej planety. 

Więcej

Odnawialne źródła energii

12 lipca 2022

Wyczerpywanie się surowców, problemy geopolityczne oraz zanieczyszczenie środowiska. To powody, dla których odnawialne źródła energii zyskują przewagę nad tradycyjnymi. Zielona transformacja trwa, a wraz z nią – poszukiwania najlepszej alternatywy dla węgla. Jakie rozwiązania proponują eksperci w trosce o lepsze jutro?

Więcej

Ciepło z natury

7 lipca 2022

O tym, jak istotna jest troska o środowisko nie trzeba przekonywać. Jesteśmy świadomi odpowiedzialności, która wiąże się z dostarczaniem urządzeń grzewczych, dlatego systematycznie wzbogacamy nasze portfolio o produkty, które  swoją pracę opierają na odnawialnych źródłach energii. Co warto o nich wiedzieć? 

Dostarczanie urządzeń grzewczych, które nie tylko zapewnią codzienny komfort ciepła, ale również będą przyjazne środowisku to część naszej misji, którą konsekwentnie realizujemy. Dowodem na to jest między innymi certyfikat ISO14001:2015 oraz wdrażana przez nas strategia produktowa, bazująca na urządzeniach zasilanych energią odnawialną. 

Więcej

Pompy ciepła i kotły kondensacyjne: co warto o nich wiedzieć?

27 czerwca 2022

Zielona energia i szukanie alternatyw dla urządzeń o wysokiej emisji CO2 to konieczność. Wiele osób już niebawem będzie musiało wymienić niespełniające norm ekologicznych kotły bezklasowe na urządzenia przyjazne środowisku. Alternatywą mogą być pompy ciepła bądź kotły kondensacyjne. Co warto o nich wiedzieć?

Więcej

Produkcja wodoru

20 czerwca 2022

Transformacja energetyczna to jeden z najistotniejszych tematów związanych z ochroną środowiska oraz globalnym ociepleniem. Proces zmian w kierunku zielonej energii już się rozpoczął, a jego istotną część stanowi wodór, którego potencjał stanowi źródło inspiracji dla wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Jak wygląda produkcja wodoru i co warto o niej wiedzieć?

Więcej

Termet stawia na innowacje

13 czerwca 2022

Nieustanny rozwój i pozyskiwanie ciepła w sposób jak najbardziej przyjazny środowisku, to wartości towarzyszące firmie Termet od lat. Obecna sytuacja geopolityczna oraz konieczność ograniczania emisji dwutlenku węgla sprawiają, że optymalizacja technologii jest niezbędna. Jakie innowacje planuje wprowadzić Termet?

Więcej

Wodór jako paliwo

6 czerwca 2022

Poszukiwanie paliwa przyszłości trwa. Zmiany klimatu, zanieczyszczenie powietrza, wyczerpywanie się „tradycyjnych” zasobów energetycznych – wszystko to stawia przed nami wyzwanie, jakim jest znalezienie wydajnej i ekologicznej alternatywy dla dotychczasowych rozwiązań. Jedną z koncepcji rozwiązania energetycznych problemów współczesnego świata jest produkcja wodoru.

Więcej

Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Zamknij