Menu

Program doboru pomp ciepła

Z myślą o ułatwieniu wyboru konkretnego modelu pompy ciepła, stworzyliśmy program doboru, który ułatwi podjęcie decyzji przed zakupem urządzenia. Wystarczy wprowadzić lokalizację, rodzaj budynku, jego powierzchnię oraz standard energetyczny opierając się na tabeli. Na podstawie tych danych, program oblicza szacowaną moc pompy ciepła oraz proponuje model pompy ciepła, który zapewni komfort ciepła.

Energooszczędne pompy ciepła

Zielona energia i szukanie alternatyw dla urządzeń o wysokiej emisji dwutlenku węgla to konieczność. Wiele osób już niebawem będzie musiało wymienić kotły bezklasowe na urządzenia przyjazne środowisku. Alternatywą mogą być pompy ciepła. Co warto o nich wiedzieć?

Jak działa pompa ciepła

Jeśli stan środowiska nie jest Ci obojętny i zastanawiasz się nad źródłem ciepła, które nie będzie zanieczyszczać powietrza, a jednocześnie zapewni komfort podczas codziennego użytkowania? Jednym z rozwiązań mogą być pompy ciepła, których praca opiera się na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Termet rozszerza ofertę o pompy powietrze-woda do c.o. i c.w.u. Działają w oparciu o sprężarkę i czynnik chłodniczy, który przekazuje energię z powietrza do wody, podnosząc jej temperaturę w zależności od potrzeb. Następnie woda jest dostarczana do budynku.

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?

  • prosty montaż – pompy typu monoblok zawierają wszystkie elementy w jednym urządzeniu, dzięki czemu mogą być montowane przez instalatorów, którzy nie posiadają dodatkowych kosztownych uprawnień f-gazowych.
  • odporność na niskie temperatury – dzięki technologii EVI polegającej na bezpośrednim wtrysku par czynnika chłodniczego, pompy mogą pracować przy niskich temperaturach (do -25 stopni Celsjusza).
  • wielofunkcyjność – pompa ciepła może służyć nie tylko do ogrzewania wody i pomieszczeń. Przyda się również latem, ponieważ ma także funkcję chłodzenia.
  • nie tylko do nowych budynków – pompy ciepła z oferty Termet obsługują szeroki zakres temperatur zasilania, dzięki czemu sprawdzają się zarówno przy średnio temperaturowych instalacjach grzejnikowych, jak i przy niskotemperaturowych z ogrzewaniem podłogowym
  • dostosowanie do polskiego odbiorcy – pompy Termet są dostosowane do oczekiwań polskich konsumentów oraz do warunków panujących na naszym terenie. Rozwinięta automatyka umożliwia komfortowe zarządzanie urządzeniami oraz inteligentną współpracę z dodatkowymi źródłami ciepła (kotłem kondensacyjnym czy panelami fotowoltaicznymi). Potwierdzeniem jakości pomp jest tytuł Konsumenckiego Lidera Jakości 2022. 
  • możliwość współpracy z kotłem gazowym – pompy ciepła i kotły gazowe Termet są kompatybilne, dzięki czemu mogą wzajemnie się uzupełniać, umożliwiając dywersyfikację domowego systemu ogrzewania. Ich zaletą są zautomatyzowane funkcje, które wspierają optymalizację kosztów dostarczania ciepła.

Ciepło w zasięgu ręki

Pompy ciepła z oferty Termet dzięki wysokim parametrom technicznym, spełniają kryteria programów “Czyste Powietrze” i “Moje Ciepło”. Więcej o dotacjach przeczytasz tu. 

Termet intensywnie poszerza swoją ofertę, wprowadzając do niej pompy. Obecnie oferuje następujące urządzenia: 

  • Termet Heat Gold, 
  • Termet Heat Platinium

KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI 2022

Tytuł Konsumenckiego Lidera Jakości 2022 potwierdza, że pompy Termet są nie tylko niezawodne, ale również przyjazne dla użytkowników i dostosowane do oczekiwań polskich odbiorców. Pomocna w obsłudze pomp jest ich rozwinięta automatyka, która pozwala na komfortowe zarządzanie, a także na inteligentną współpracę z dodatkowymi źródłami ciepła np. kotłem kondensacyjnym, czy z panelami fotowoltaicznymi.

Termet Heat Platinum

TERMET HEAT PLATINUM to inwerterowe pompy ciepła z technologią EVI (bezpośredni wtrysk pary do sprężarki), dzięki której urządzenia zachowują wysoką sprawność nawet przy skrajnie niskich temperaturach powietrza (do -25oC).
Dodatkowo, pompy mogą obsługiwać szeroki zakres temperatur zasilania aż do 65oC, dlatego też idealnie sprawdzą się zarówno w przypadku niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego, jak również grzejnikowego, które wymaga zdecydowanie wyższej temperatury zasilania. Nasze pompy ciepła są zatem idealnym rozwiązniem zarówno do nowych jak i modernizowanych budynków.

Termet Heat Gold

TERMET HEAT GOLD, to niezwykle ekologiczne źródła ciepła ponieważ wykorzystują energię zgromadzoną w powietrzu.
Zastosowane w nich komponenty sprawiają, że pompy posiadają wysokie parametry użytkowo-techniczne i osiągają klasę efektywności energetycznej ogrzewania pomieszczeń A+++, dzięki czemu są bardzo oszczędne i spełniają warunki programów „Czyste Powietrze” oraz „Moje Ciepło”.

Moduł hydrauliczny T-BOX

Z myślą o komforcie ciepła, Termet nieustannie poszerza ofertę o nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich jest T-BOX – moduł hydrauliczny przeznaczony do współpracy z pompami ciepła powietrze-woda typu monoblok.  To propozycja, która ułatwi pracę instalatorów, a użytkownikom zapewnia bezpieczeństwo i komfort.

Wszystkie niezbędne komponenty znajdują się w eleganckiej i odpornej na korozję obudowie.
W ten sposób zyskuje się oszczędność miejsca, dzięki czemu można z powodzeniem montować go nawet w niewielkich pomieszczeniach.  Liczne zabezpieczenia gwarantują spokój, a najwyższej klasy podzespoły – żywotność produktu. T-BOX jest dostępny w kilku konfiguracjach, dzięki czemu można go dopasować do wymagań niemal każdej instalacji. Co więcej, znacznie skraca czas montażu pompy ciepła, a jego konstrukcja jest przyjazna dla instalatora poprzez łatwy dostęp do wszystkich podzespołów. 

Pompa, zasobnik i bufor ciepła - pakiety Termet dla wymagających

Z myślą o maksymalnej optymalizacji pracy pompy ciepła, stworzyliśmy pakiety, które ułatwią wybór odpowiedniego zasobnika c. w. u. oraz buforu ciepła. Dlaczego warto zainwestować również w te dwa urządzenia?

Bufor ciepła zapewnia odpowiedni poziom wody w instalacji, a to z kolei sprawi, że pompa będzie pracować stabilnie. Sprężarka rzadziej się uruchamia, dzięki czemu wydłuża się żywotność całego urządzenia.

 Zbiornik Termet Energy 300

Zasobnik c. w. u. to nie tylko idealne rozwiązanie do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Daje on także możliwość magazynowania ciepła w przypadku nadwyżek energii elektrycznej, na przykład wygenerowanych z instalacji fotowoltaicznej w czasie słonecznych dni. Nadwyżkami można zarządzać między innymi dzięki funkcji SmartGrid, dostępnej w naszych pompach ciepła. 

Zasobnik c. w. u. Termet Aqua 300

Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zamknij