Menu

Kotłownie gazowe dużej mocy – osprzęt do systemów kaskadowych

20 lutego 2024

Wiele modernizowanych kotłowni opiera się o gazowe kotły kondensacyjne. Same urządzenia to jednak nie wszystko. Równie istotny jest także odpowiednio dobrany osprzęt, który ułatwia montaż, a także zapewnia prawidłową pracę całej kotłowni. Oto wskazówki, które ułatwią wyposażenie kotłowni w nowoczesne i pomocne rozwiązania.

Kotłownie są różne – nie tylko pod względem wyposażenia, które zostanie w nich zainstalowane, ale także – powierzchni samego pomieszczenia. To często rodzi wyzwania związane z odpowiednim podłączeniem wyposażenia, a także zapewnieniem stabilnej pracy systemu grzewczego. Na szczęście na rynku nie brakuje rozwiązań, które ułatwiają pracę instalatorom i pozwalają na montaż urządzeń nawet w nietypowych kotłowniach. Przyjrzyjmy się rozwiązaniom znajdującymi się w naszej ofercie.

Stelaż

Aby ułatwić montaż, można skorzystać ze specjalnie zaprojektowanego stelaża. Daje on możliwość ustawienia jednostek kotłowych w szeregu, pod różnymi kątami lub – w razie konieczności – plecami do siebie. To świetny wybór w przypadku nietypowych kotłowni, w których kotły muszą zostać usytuowane w oddaleniu od ściany. Pozwala on także na dokładną regulację wysokości urządzenia. Warto pamiętać, że stojaki należy łączyć ze sobą za pomocą dołączonych do zestawu śrub montażowych.

Kolektor hydrauliczny MK

Kolektor wykonany ze stali składa się z przewodu zasilania oraz powrotu centralnego ogrzewania. Zapewnia szybki montaż oraz stabilną pracę całego układu.

Łączniki kątowe

Pomocny element zaprojektowany między innymi w celu połączenia kolektora ze sprzęgłem hydraulicznym w małych kotłowniach, w których nie ma miejsca, by stelaże, sprzęgło i kolektor zostały ustawione w jednym rzędzie.

Sprzęgło hydrauliczne

Sprzęgło łączy obieg grzewczy i kotłowy. Jest to rozwiązanie przeznaczone do montażu z kolektorami hydraulicznymi do łącznej mocy kotłów w kaskadzie do nawet 500 kW ( w zależności od modelu sprzęgła). Warunkiem prawidłowego działania sprzęgła jest jego odpowiedni dobór. Wybierając urządzenie, należy zwrócić uwagę na moc, do jakiej jest ono dostosowane.

Zobacz więcej:

Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Zamknij