Menu

Niższe rachunki i niezależność – w Strzegomiu powstają nowe kotłownie

17 stycznia 2024

W 2022 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach rozpoczęła realizację procesu zabezpieczania dostaw ciepła w administrowanych przez siebie budynkach w Strzegomiu. Właśnie trwają prace nad otwarciem kolejnych 7 kotłowni. Dotychczasowe analizy dowodzą, że zmiana ogrzewania pozwoliła uzyskać oszczędności rzędu 60%! Cieszymy się, że możemy być częścią tej inwestycji.

kotly

Budynki spółdzielcze w Strzegomiu przechodzą metamorfozę, która przynosi efekty w postaci bardziej ekologicznego ogrzewania, a także – znacznie obniżonych rachunków. Co więcej, dzięki wprowadzonym rozwiązaniom, mieszkańcy są niezależni od zewnętrznych dostawców ciepła. 

 W 2022 roku zakończyła się budowa sześciu indywidualnych kotłowni gazowych dla budynków przy w Strzegomiu. W lipcu ubiegłego roku wystartowała natomiast budowa kolejnych 7 kotłowni. Podobnie jak początkowe inwestycje, będą one wyposażone w nowoczesną instalację oraz kaskady złożone z kotłów kondensacyjnych Termet. Dodatkowo – kotłownie zostaną wyposażone w odnawialne źródła energii – panele fotowoltaiczne.

Zgodnie z zapisami Ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu, która weszła w życie 29 stycznia 2022 r. i została przedłużona do końca 2027 r. mieszkańcy tych budynków zostali objęci w/w ochroną – wyjaśnia

Elżbieta Krzan, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach.

Co więcej, z uwagi na to, że każdy budynek wyposażony jest w swoją kotłownię, nie występują dodatkowe koszty związane z przesyłem energii. Mieszkańcy sami decydują, kiedy uruchomić ogrzewanie, a każdy budynek może podjąć indywidualną decyzję we wspomnianej kwestii. Przy lokalnej kotłowni byłoby to niemożliwe – dodaje.

Termet dostarczy kaskady złożone z kondensacyjnych kotłów gazowych dużej mocy (od 50 do 100 kW). Pokryją one zapotrzebowanie energetyczne budynków oraz zapewni ich mieszkańcom komfort ciepła i ogrzewanie przyjazne dla środowiska, a także – dla kieszeni. Co jeszcze gwarantuje kaskada?

-Posiadamy kompletną ofertę inwestycyjną w zakresie rozwiązań kaskadowych, co jest szczególnie pożądane w przypadku wielkopowierzchniowych obiektów. To rozwiązanie ekologiczne i efektywne energetycznie, ale również zapewniające elastyczność – w przypadku wzrostu zapotrzebowania na ciepło, można rozszerzyć system o kolejne kotły. Co więcej, kaskada pozwala na nieprzerwane dostarczanie ciepła, nawet, gdy jedno z urządzeń ulegnie awarii – wyjaśnia Żaneta Lisowska, Group Category Manager Heating Ferro Grouop/ Termet S.A.

 

Więcej zobaczysz w tym filmie:


 

Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Zamknij