JAK ZAPEWNIĆ PRAWIDŁOWĄ PRACĘ EKSPLOATOWANEJ INSTALACJI?

W PRZYPADKU, GDY W INSTALACJI ZOSTAŁY UŻYTE INNE ŚRODKI CHEMICZNE, PRZED WPROWADZENIEM PRODUKTÓW FIRMY BOILERMAG NALEŻY INSTALACJĘ DOKŁADNIE PRZEPŁUKAĆ.

  1. Wprowadzić do instalacji preparat BOILERMAG BM3 CLEANER przy pracującym systemie grzewczym i pozostawić go na 5 do 7 dni.

  1. Środek pozwala na usunięcie różnego rodzaju zanieczyszczeń, m.in. szlamu, kamienia kotłowego czy osadu mineralnego, niezależnie od wieku instalacji.
  2. Gdy minie zalecany czas czyszczenia, należy usunąć preparat z instalacji poprzez intensywne przepłukanie wodą wodociągową.
  3. Następnie celem zabezpieczenia instalacji, a przede wszystkim kotła zamontuj filtr magnetyczny BOILERMAG  - najlepiej na powrocie instalacji przed kotłem.
  4. Po zamontowaniu filtra BOILERMAG do instalacji należy wprowadzić środek BOILERMAG BM1 INHIBITOR celem zapobieganiu powstawania korozji, osadów czy kamienia kotłowego.

  1. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania całej instalacji, należy sprawdzać stężenie preparatu przy corocznych przeglądach kotła

UWAGA! Przed zastosowaniem preparatów należy zapoznać się z wytycznymi producenta.

 

ŚRODKI OCHRONNE
 

BM1 INHIBITOR – 500 ml

Środek chemiczny chroniący domową instalację centralnego ogrzewania przed wewnętrzną korozją i kamieniem kotłowym. Jest on odpowiedni dla wszystkich typów kotłów oraz grzejników. Środek jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami metali i materiałami powszechnie stosowanymi w instalacjach grzewczych, 500 ml wystarcza na 100 l wody w instalacji. Ogranicza koszty i przedłuża eksploatację instalacji. Środek nietoksyczny, przyjazny dla środowiska naturalnego.

 

BMZERO ANTI FREEZE – 5 litrów

Uniwersalny płyn przeciwzamrożeniowy zapewniający ochronę przed korozją, osadzaniem się kamienia i rozwojowi mikroorganizmów. Kompatybilny ze wszystkimi rodzajami metali i materiałami powszechnie stosowanymi w instalacjach grzewczych. Minimalna dawka wynosi 25 litrów na 100 l wody w instalacji. Nadaje się do stosowania w instalacjach centralnego ogrzewania oraz z pompami ciepła.
ŚRODKI BIOBÓJCZE
 

BM7 BIOCIDE – 500 ml

Bardzo skuteczny preparat biobójczy, który zapobiega powstawaniu bakterii i innych mikroorganizmów występujących w instalacjach grzewczych. Idealny dla niskich temperatur lub obiegów ogrzewania podłogowego, 500 ml wystarcza na 100 l wody w instalacji Środek należy stosować łącznie z BM1 Inhibitor.

ŚRODKI CZYSZCZĄCE
 

BM3 CLEANER – 500 ml

Uniwersalny środek czyszczący do nowych lub eksploatowanych instalacji. W przypadku nowych spełnia rolę neutralnego środka do czyszczenia instalacji przed oddaniem do użytku. W eksploatowanych instalacjach usuwa szlam, kamień oraz inne zanieczyszczenia. BM3 CLEANER jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami metali i materiałami powszechnie stosowanymi w instalacjach grzewczych, 500 ml wystarcza na 100 l wody w instalacji. Preparat może pozostawać w instalacji maksymalnie do 7 dni. Może być również stosowany przy użyciu pomp do płukania instalacji. Środek neutralny, nieszkodliwy.
 

 

Cennik PDF
Cennik Excel
Katalog do systemów kaskadowych
Zamknij okno
Informacje o plikach cookies