JAK WYCZYŚCIĆ NOWO STWORZONĄ INSTALACJĘ PRZED ODDANIEM DO EKSPLOATACJI?

W PRZYPADKU, GDY W INSTALACJI ZOSTAŁY UŻYTE INNE ŚRODKI CHEMICZNE, PRZED WPROWADZENIEM PRODUKTÓW FIRMY BOILERMAG NALEŻY INSTALACJĘ DOKŁADNIE PRZEPŁUKAĆ.

  1. Wykonać próbę szczelności.
  2. Po osiągnięciu maksymalnej temperatury pracy instalacji wprowadzić środek BOILERMAG BM3 CLEANER.
  3. Po wprowadzeniu preparatu należy pozostawić go na 2 do 3 h w układzie przy włączonym kotle.
  4. Dzięki zastosowaniu środka BOILERMAG BM3 CLEANER z instalacji usuwane są m.in. zanieczyszczenia po montażu instalacji, pozostałości po środkach konserwacyjnych czy lutowniczych, które przyczyniają się do rozwoju procesów korozyjnych w instalacji.

  1. Gdy minie zalecany czas czyszczenia, należy usunąć preparat z instalacji poprzez intensywne przepłukanie wodą wodociągową.
  2. Następnie celem zabezpieczenia instalacji, a przede wszystkim kotła zamontuj filtr magnetyczny BOILERMAG  - najlepiej na powrocie instalacji przed kotłem.
  3. Po zamontowaniu filtra BOILERMAG do instalacji należy wprowadzić środek BOILERMAG BM1 INHIBITOR celem zapobieganiu powstawania korozji, osadów czy kamienia kotłowego.

  1. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania całej instalacji, należy sprawdzać stężenie preparatu przy corocznych przeglądach kotła

UWAGA! Przed zastosowaniem preparatów należy zapoznać się z wytycznymi producenta.

 

ŚRODKI OCHRONNE
 

BM1 INHIBITOR – 500 ml

Środek chemiczny chroniący domową instalację centralnego ogrzewania przed wewnętrzną korozją i kamieniem kotłowym. Jest on odpowiedni dla wszystkich typów kotłów oraz grzejników. Środek jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami metali i materiałami powszechnie stosowanymi w instalacjach grzewczych, 500 ml wystarcza na 100 l wody w instalacji. Ogranicza koszty i przedłuża eksploatację instalacji. Środek nietoksyczny, przyjazny dla środowiska naturalnego.

 

BMZERO ANTI FREEZE – 5 litrów

Uniwersalny płyn przeciwzamrożeniowy zapewniający ochronę przed korozją, osadzaniem się kamienia i rozwojowi mikroorganizmów. Kompatybilny ze wszystkimi rodzajami metali i materiałami powszechnie stosowanymi w instalacjach grzewczych. Minimalna dawka wynosi 25 litrów na 100 l wody w instalacji. Nadaje się do stosowania w instalacjach centralnego ogrzewania oraz z pompami ciepła.
ŚRODKI BIOBÓJCZE
 

BM7 BIOCIDE – 500 ml

Bardzo skuteczny preparat biobójczy, który zapobiega powstawaniu bakterii i innych mikroorganizmów występujących w instalacjach grzewczych. Idealny dla niskich temperatur lub obiegów ogrzewania podłogowego, 500 ml wystarcza na 100 l wody w instalacji Środek należy stosować łącznie z BM1 Inhibitor.

ŚRODKI CZYSZCZĄCE
 

BM3 CLEANER – 500 ml

Uniwersalny środek czyszczący do nowych lub eksploatowanych instalacji. W przypadku nowych spełnia rolę neutralnego środka do czyszczenia instalacji przed oddaniem do użytku. W eksploatowanych instalacjach usuwa szlam, kamień oraz inne zanieczyszczenia. BM3 CLEANER jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami metali i materiałami powszechnie stosowanymi w instalacjach grzewczych, 500 ml wystarcza na 100 l wody w instalacji. Preparat może pozostawać w instalacji maksymalnie do 7 dni. Może być również stosowany przy użyciu pomp do płukania instalacji. Środek neutralny, nieszkodliwy.
 

 

Cennik PDF
Cennik Excel
Katalog do systemów kaskadowych
Zamknij okno
Informacje o plikach cookies