JAK WYCZYŚCIĆ NOWO STWORZONĄ INSTALACJĘ PRZED ODDANIEM DO EKSPLOATACJI?

W PRZYPADKU, GDY W INSTALACJI ZOSTAŁY UŻYTE INNE ŚRODKI CHEMICZNE, PRZED WPROWADZENIEM PRODUKTÓW FIRMY FERNOX NALEŻY INSTALACJĘ DOKŁADNIE PRZEPŁUKAĆ.

  1. Wykonać próbę szczelności.
  2. Po osiągnięciu maksymalnej temperatury pracy instalacji wprowadzić środek FERNOX CLEANER F3.
  3. Po wprowadzeniu preparatu należy pozostawić go na 2 do 3 h w układzie przy włączonym kotle.
  4. Dzięki zastosowaniu środka FERNOX CLEANER F3 z instalacji usuwane są m.in. zanieczyszczenia po montażu instalacji, pozostałości po środkach konserwacyjnych czy lutowniczych, które przyczyniają się do rozwoju procesów korozyjnych w instalacji.

  1. Gdy minie zalecany czas czyszczenia, należy usunąć preparat z instalacji poprzez intensywne przepłukanie wodą wodociągową.
  2. Po dokładnym umyciu instalacji należy wprowadzić środek FERNOX PROTECTOR 1 - zapobiegający powstawaniu korozji, osadów czy kamienia kotłowego

  1. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania całej instalacji, należy sprawdzać stężenie preparatu przy corocznych przeglądach kotła

UWAGA! Przed zastosowaniem preparatów należy zapoznać się z wytycznymi producenta.

ŚRODKI OCHRONNE
 

PROTECTOR F1 – 500 ml

Środek chemiczny chroniący domową instalację centralnego ogrzewania przed wewnętrzną korozją i kamieniem kotłowym. Jest on odpowiedni dla wszystkich typów kotłów oraz grzejników. Środek jest kompatybilny z wszystkimi rodzajami metali i materiałów powszechnie stosowanych w instalacjach grzewczych. Jedno opakowanie starcza do ochrony instalacji o pojemności około 100 litrów (przeciętny dom z 3-4 sypialniami). Środek nietoksyczny, przyjazny dla środowiska naturalnego.

 

ALPHI-11 – 5 litrów

Mieszanka środka antymrozowego i ochronnego, która chroni domową instalację centralnego ogrzewania przed osadzaniem się kamienia kotłowego i wewnętrzną korozją. Minimalne stężenie preparatu w instalacji, które zapewni odpowiednią ochronę przed korozją, wynosi 25 %. Przy tym stężeniu, instalacja ma zapewnioną ochronę do -11 oC. Przy stężeniu 40 % instalacja ma zapewnioną ochronę do -22 oC. W przypadku instalacji zanieczyszczonych zaleca się dokładne oczyszczenie i przepłukanie instalacji za pomocą środka FERNOX CLEANER F3. Środek nietoksyczny, przyjazny dla środowiska naturalnego.

ŚRODKI BIOBÓJCZE
 

AF10 BIOCIDE – 500 ml

Łatwy w obsłudze środek biobójczy zapewniający szybkie i skuteczne usuwanie bakterii, grzybów czy glonów. Zapobiega również m.in. powstawaniu różnego rodzaju osadów. Aby zapobiec powstawaniu zanieczyszczeń mikrobiologicznych środek należy stosować łącznie z FERNOX PROTECTOR F1. Jedna butelka starczy do zabezpieczenia instalacji o maksymalnie 20 grzejnikach lub o pojemności 200 litrów. Szczególnie polecany do instalacji niskotemperaturowych.

ŚRODKI USZCZELNIAJĄCE
 

LEAK SEALER F4 -  500 ml

Wewnętrzny środek do uszczelnienia zamkniętych instalacji w bardzo trudno dostępnych miejscach. Doskonale zapobiega utracie ciśnienia, dzięki uszczelnieniu od wewnątrz większości nieszczelności i małych wycieków. Nie blokuje żadnego z elementów instalacji, takich jak pompy czy odpowietrzniki. 500 ml środka stosować na każde 100 litrów wody obiegowej – ok. 10 pojedynczych grzejników.

ŚRODKI CZYSZCZĄCE
 

CLEANER F3 – 500 ml

Środek czyszczący do nowych lub eksploatowanych instalacji. W przypadku nowych spełnia rolę neutralnego środka do czyszczenia instalacji przed oddaniem do użytku. W eksploatowanych instalacjach usuwa szlam, kamień oraz inne zanieczyszczenia. FERNOX CLEANER F3 jest kompatybilny z wszystkimi rodzajami metali i materiałów powszechnie stosowanych w instalacjach grzewczych. Środek ten jest bardzo prosty w użyciu, dodatkowo podczas czyszczenia instalacja może działać normalnie. Jedno opakowanie zazwyczaj wystarcza do oczyszczenia typowej domowej instalacji c.o. (około 100 litrów). Środek neutralny, nieszkodliwy.

 

CLEANER F5 POWERFLUSHING – 1 litr

Środek czyszczący do silnie zanieczyszczonych systemów. Usuwa szlam, kamień oraz inne zanieczyszczenia. Środek jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami metali i materiałów powszechnie stosowanych w instalacjach grzewczych ( w tym aluminium). Bezpieczny dla środowiska naturalnego.