Czy przygotowałeś już swój kocioł do sezonu grzewczego?
07.10.2019

Jeśli nie, to sprawdź!

Niespodziewana awaria kotła, choćby najmniej skomplikowana, w czasie sezonu grzewczego urasta do rangi ogromnego problemu. Aby tego uniknąć należy sprawdzić urządzenie jeszcze przed zimą.

Pamiętajmy jednak, że im dłużej będziemy zwlekać z przeglądem kotła, tym trudniej będzie nam umówić się na dogodny termin z Autoryzowanymi Serwisantami, ze względu na intensywność prac, jakie mają do wykonania w tym okresie (uruchomienia nowych urządzeń, naprawy gwarancyjne).

Jeśli do tej pory nie zadbaliśmy o bezpieczny sezon zimowy – to ostatni dzwonek aby to zrobić!

Przekonanie, że kotły gazowe nie wymagają żadnych konserwacji z racji tego, że są niemal bezobsługowe - to zły trop. Są to wprawdzie urządzenia bardzo wygodne w eksploatacji i przy współpracy z odpowiednią automatyką oraz czujnikiem pogodowym idealnie dopasowują się do aktualnie panujących warunków pogodowych. Aby jednak właściwie spełniały swoją funkcję należy o nie odpowiednio zadbać.

Czynności jakie należy wykonać w zakresie diagnostyki oraz konserwacji są ściśle opisane w dokumentacji technicznej dołączanej do urządzenia i mogą różnić się od siebie w zależności od modelu kotła. Konieczne będą na pewno: sprawdzenie wszystkich zabezpieczeń, szczelności kotła, ocena stanu filtrów (wodnego i gazowego), anody w zasobniku (w przypadku współpracy kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem c.w.u.), jak również wyczyszczenie wymiennika ciepła, wyregulowanie palnika oraz regulacja automatyki. Zalecamy również przegląd komina, który należy zlecić wykwalifikowanemu zakładowi kominiarskiemu.

Przypominamy, że regularne kontrole urządzeń gazowych wymagane są przepisami prawa budowlanego oraz zapisami w warunkach gwarancji udzielanej przez producenta. Zachęcamy zatem do sprawdzenia w dokumentacji terminów przeglądów i kontaktu z naszym Autoryzowanym Serwisem Firmowym. Wykaz Autoryzowanych Serwisantów znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce „strefa klienta” https://www.termet.com.pl/znajdz-serwis/11

 

« powrót