Menu

Kotły gazowe nadal w grze – podsumowanie Konwencji Rynku Grzewczego

29 kwietnia 2024

3 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się 7. edycja konwencji branżowej organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych SPIUG oraz Związek Pracodawców Hurtowni Instalacyjno-Grzewczych ZHI. Istotną część dyskusji stanowił temat kotłów gazowych i ich przyszłości. Więcej

Omiń kolejkę i zamów przegląd kotła już teraz!

27 marca 2024

Dlaczego warto już teraz pomyśleć o przeglądzie? Co dzieje się z urządzeniami, które nie są regularnie monitorowane przez fachowców? O tym w poniższym artykule. 

Więcej

Prezes Saudi Armaco: „Porzućcie fantazje o wycofaniu się z ropy i gazu”

27 marca 2024

Amin Nasser, CEO Saudi Armaco, podczas konferencji CERAWeek w Houston, Teksas, kwestionował skuteczność obecnej strategii transformacji energetycznej. Zamiast rezygnować z ropy i gazu, Nasser sugerował zwiększenie inwestycji w te surowce, podkreślając brak znaczącego osłabienia ich popytu. Dlaczego warto pochylić się nad ta kwestią? 

Więcej

Dyrektywa EPBD przyjęta. Co to oznacza w praktyce?

25 marca 2024

12 marca parlament Europejski przyjął dyrektywę w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD).  W związku z tym w przestrzeni medialnej pojawiła się fala fake newsów, które wprowadziły niepokój wśród konsumentów, często hamując ich przed wymianą starych, nieekologicznych urządzeń. Jak w rzeczywistości wygląda interpretacja nowych przepisów? Kiedy wejdą one w życie?

Więcej

Dyrektywa w sprawie charakterystyki energetycznej budynków EPBD – porozumienie polityczne – podsumowanie pod kątem branży instalacyjno-grzewczej

13 marca 2024

W dniu 12.03.2024 dyrektywa w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) została przyjęta przez Parlament Europejski zdecydowaną większością głosów (370 za, 199 przeciw) w postaci o której informowaliśmy pod koniec 2023 roku. Teraz ostatnim krokiem jest oficjalne przyjęcie przez Radę, co powinno nastąpić wkrótce. Następnie tekst zostanie opublikowany w Dzienniku Urzędowym UE i wejdzie w życie dwadzieścia dni później.

Więcej

Kotłownie gazowe dużej mocy – osprzęt do systemów kaskadowych

20 lutego 2024

Wiele modernizowanych kotłowni opiera się o gazowe kotły kondensacyjne. Same urządzenia to jednak nie wszystko. Równie istotny jest także odpowiednio dobrany osprzęt, który ułatwia montaż, a także zapewnia prawidłową pracę całej kotłowni. Oto wskazówki, które ułatwią wyposażenie kotłowni w nowoczesne i pomocne rozwiązania.

Więcej

Kotły gazowe wracają do gry

2 listopada 2023

Napięta sytuacja geopolityczna i związana z nią niepewność sprawiła, że kotły gazowe przez jakiś czas przeżywały spadek popularności. Obecnie jednak ta tendencja zdaje się odwracać – o czym świadczą między innymi dane programu Czyste Powietrze. Bezpieczeństwo inwestycji, stosunkowo niskie koszty zakupu i eksploatacji – to czynniki, które przekonują wielu konsumentów, by wybrać właśnie to źródło ciepła.
Więcej

Kotły gazowe dużej mocy – odpowiedź na problemy spółdzielni mieszkaniowych

17 października 2023

Uzależnienie od miejskich ciepłowni, wysokie koszty ogrzewania, nieekologiczne źródła ciepła, które należy wymienić… Te problemy dotyczą wielu spółdzielni mieszkaniowych. Ich rozwiązaniem może być instalacja nowoczesnych kotłów gazowych dużej mocy. Przykład? Realizacja firmy Termet w Świebodzicach. 

Więcej

Kotły kondensacyjne dla wymagających

23 sierpnia 2023

Kotły kondensacyjne to dziedzina, o której moglibyśmy pisać bez końca. Wciąż rozwijamy nasze technologie i dopracowujemy ofertę produktów, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających inwestorów. W dzisiejszym wpisie zachęcamy do bliższego przyjrzenia się naszym propozycjom, które spełnią nawet najwyższe wymagania.
Więcej

Ecocondens Gold Plus i system LAS

14 lipca 2023

Kotły z serii Ecocondens Gold Plus to nowoczesne urządzenia, które pozwalają w sposób komfortowy, a jednocześnie przyjazny dla środowiska ogrzewać pomieszczenia i wodę użytkową. W tym artykule przybliżamy funkcje kotłów i możliwość ich współpracy z innymi rozwiązaniami, między innymi z systemem LAS. Więcej

Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Zamknij