Menu

Mój Prąd 6.0 – kiedy rusza nabór wniosków?

29 kwietnia 2024

Nowy nabór wniosków o dotacje nie ruszy w kwietniu, a w II kwartale. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość. Co wiadomo o jego szóstej edycji? Jakie zmiany zostaną w nim wprowadzone? Jak zmienił się planowany na dotacje budżet? Oto najważniejsze informacje.

Więcej

Zwrot podatku VAT od ceny gazu w 2023. Jak go uzyskać?

8 grudnia 2023

W związku z ustawą o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu, można otrzymać zwrot podatku VAT od ceny gazu dostarczonego w 2023 roku. Komu przysługuje zwrot? Jak go otrzymać? 
Więcej

CIEPŁE MIESZKANIE: nowa edycja programu

20 listopada 2023

29 września ruszył kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w programie CIEPŁE MIESZKANIE. Co warto o nim wiedzieć? Gdzie należy złożyć wniosek? Do kogo jest skierowany program? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule. 

Więcej

Ogrzewanie gazowe z Tauronem

1 czerwca 2023

Tauron oferuje wsparcie w zakupie kotłów gazowych, również marki Termet. W tym wpisie znajdziesz informacje o ulgach i dofinansowaniu. Dlaczego warto skorzystać z programu przygotowanego przez Tauron?

Więcej

Wymiana starego urządzenia na ekologiczny kocioł: Czyste Powietrze

19 maja 2023

Program Czyste Powietrze nie musi oznaczać całościowej termomodernizacji. Osoby, które planują wymianę starego pieca na nowy, wydajny i ekologiczny kocioł gazowy, wciąż mogą skorzystać z dofinansowania w ramach nowej edycji programu.

Więcej

Mój Prąd 5.0: jak skorzystać z dotacji na pompę ciepła?

18 kwietnia 2023

Program Mój Prąd dotychczas był przeznaczony dla osób, które chciały zainwestować w fotowoltaikę. Nowa odsłona edycji to nowe możliwości – dofinansowania można uzyskać również na pompy ciepła. Co warto wiedzieć o zasadach programu?
Więcej

Wymiana kotła z PGNiG

31 marca 2023

Czeka Cię wymiana starego pieca lub kotła? Znamy sposób, jak poradzić sobie z tym wydatkiem. Sprawdź, czy możesz skorzystać z dofinansowania do wymiany ogrzewania od PGNiG. Wymień stare urządzenie na efektywne i ekologiczne źródło ciepła.
Więcej

Dodatki do ogrzewania 2023

31 marca 2023

Ten wpis dedykujemy wszystkim, którzy planują wymianę źródła ciepła i jednocześnie chcą odciążyć domowy budżet. Podsumowujemy najważniejsze informacje związane z dodatkami do ogrzewania oraz podpowiadamy, co zrobić i jakie wynagania spełnić, aby je otrzymać.
Więcej

Ciepłe mieszkanie – co warto wiedzieć o programie?

25 stycznia 2023

Celem dofinansowań przyznawanych w ramach programu “Ciepłe mieszkanie” jest poprawa jakości powietrza oraz redukcja emisji zanieczyszczeń emitowanych przez nieekologiczne źródła ciepła. Program ma również na celu poprawę efektywności energetycznej w mieszkaniach znajdujących się w budynkach wielorodzinnych.
Więcej

Dodatki na ogrzewanie 2023

9 stycznia 2023

W minionym roku można było korzystać z szeregu dotacji, które umożliwiały wymianę źródeł ciepła na bardziej przyjazne środowisku. Czy programy dopłat zostaną z nami na dłużej? Jakie zmiany nas czekają? Oto najważniejsze informacje dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad zmianą urządzenia grzewczego.
Więcej

Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Zamknij