Ekologiczne ogrzewanie c.w.u. Case study: Wspólnota Mieszkaniowa w Wejherowie

19 grudnia 2023

Dostarczanie c.w.u. w spółdzielniach mieszkaniowych to temat, który nie tylko dotyczy komfortu mieszkańców, ale również ma istotny wpływ na koszty eksploatacji budynków. W dzisiejszych czasach efektywność energetyczna staje się coraz ważniejszym aspektem życia społecznego. Wiele spółdzielni decyduje się na rewitalizację swoich systemów grzewczych. Jedną z nich jest wspólnota w Wejherowie, która zainwestowała w urządzenia Termet.  

Więcej

Nowość w naszej ofercie. Poznaj moduł hydrauliczny T-BOX!

20 listopada 2023

T-BOX zaprojektowany do współpracy z pompą ciepła monoblok to kompaktowe rozwiązanie ułatwiające podłączenie do instalacji c.o. poprzez zminimalizowanie koniecznych do wykonania prac montażowych. Poznaj go bliżej! 

Więcej

Pompy ciepła dużej mocy

31 lipca 2023

Pompy ciepła powietrze-woda stają się coraz popularniejszym źródłem ciepła nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w przypadku większych obiektów mieszkalnych, przemysłowych, magazynowych, czy usługowych. Co warto wiedzieć o pompach ciepła dużej mocy? Jakie rozwiązania z oferty Termet odpowiadają na potrzeby wielkopowierzchniowych budynków? 

Więcej

XI Kongres PORT PC okiem Termet

29 czerwca 2023

21 czerwca odbyła się kolejna edycja wydarzenia Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła. Tym razem hasłem przewodnim była transformacja energetyczna i związane z nią wyzwania. Na kongresie nie mogło zabraknąć przedstawicieli Termet. Oto nasza krótka relacja.

Więcej

Czy przy ogrzewaniu domu pompą ciepła należy stosować bufor?

23 lutego 2023

Bufor ciepła to urządzenie, które może znacznie podnieść komfort korzystania z instalacji grzewczej, jednak często rezygnuje się z jego montażu. Jak działa? Jak wpływa na pracę instalacji? Czy warto w niego inwestować? Co warto brać pod uwagę, dobierając bufor? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule. 
Więcej

Czy można zdalnie sterować pompą ciepła?

21 lutego 2023

Sama pompa ciepła to nie wszystko. Ważne jest także wygodne sterowanie urządzeniem i możliwość kontroli jego pracy nawet wówczas, gdy nie ma nas w domu. Inteligentne zarządzanie pompami Termet zapewnia sterownik HP Multi. Co warto o nim wiedzieć?
Więcej

Pompy ciepła: ważne parametry

16 stycznia 2023

Podczas wyboru pompy ciepła warto zwrócić uwagę na kilka istotnych informacji. Jakie parametry mają kluczowe znaczenie przy doborze urządzenia? Co oznaczają skróty COP i SCOP? Oto kilka wskazówek, które ułatwią podjęcie dobrej decyzji.
Więcej

Pompa ciepła: co warto wiedzieć przed zakupem?

12 stycznia 2023

Pompy ciepła cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli o różnych parametrach, co sprawia, że wybór konkretnego urządzenia nie należy do łatwych. Czym kierować się przy zakupie pompy ciepła?
Więcej

Split czy monoblok? Jaką pompę wybrać?

1 stycznia 2023

Pompy ciepła cieszą się coraz większą popularnością. Są ekologiczne, mogą współpracować z panelami fotowoltaicznymi, charakteryzują się praktycznie bezobsługową pracą. Wiele osób zastanawia się, jaki typ pompy wybrać i jakie cechy urządzeń wziąć pod uwagę. W tym artykule wskażemy różnice między pompą typu split, a pompą typu monoblok.
Więcej

Kocioł gazowy i pompa ciepła: sojusznicy w walce ze smogiem

10 listopada 2022

Smog to problem, który dotyka nas szczególnie zimą, gdy zaczyna się sezon grzewczy. W trosce o jakość powietrza, poszczególne województwa wprowadziły uchwały antysmogowe, które zakładają likwidację urządzeń grzewczych, które nie spełniają norm związanych z emisją szkodliwych substancji. Na co warto je wymienić?
Więcej

Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Zamknij