Menu

Ekologiczne ogrzewanie c.w.u. Case study: Wspólnota Mieszkaniowa w Wejherowie

19 grudnia 2023

Dostarczanie c.w.u. w spółdzielniach mieszkaniowych to temat, który nie tylko dotyczy komfortu mieszkańców, ale również ma istotny wpływ na koszty eksploatacji budynków. W dzisiejszych czasach efektywność energetyczna staje się coraz ważniejszym aspektem życia społecznego. Wiele spółdzielni decyduje się na rewitalizację swoich systemów grzewczych. Jedną z nich jest wspólnota w Wejherowie, która zainwestowała w urządzenia Termet.  

Więcej

Wybór odpowiedniego ogrzewania należy rozpocząć od audytu energetycznego

28 kwietnia 2023

Wydajne, ekologiczne i rozsądne ogrzewanie to gwarancja komfortu ciepła, zabezpieczenie domowego budżetu oraz korzyść dla środowiska. W wyborze odpowiedniego systemu ogrzewania bardzo przydatny jest audyt energetyczny. 

Czym jest? Dlaczego warto go przeprowadzić? Jak z niego skorzystać? W poniższym wpisie odpowiadamy na te pytania. 
Więcej

Termet podsumowuje targi ENEX

20 marca 2023

Miniona edycja Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX okazała się rekordowa. Kielce odwiedziło prawie 20 tysięcy osób, a produkty prezentowały aż 323 firmy. Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć również naszej firmy. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z targów z perspektywy Termet.

Więcej

5 zastosowań ogniw paliwowych

21 października 2022

Ogniwa paliwowe dają nadzieję na rozwiązanie problemu związanego z emisją CO2 przez urządzenia zasilane  tradycyjnymi paliwami.   W połączeniu z wodorem nazywanym paliwem przyszłości, ogniwa dają wiele możliwości, takich jak dekarbonizacja przemysłu, magazynowanie energii czy dostarczanie jej w momentach przerw w dopływie prądu. Oto trzy zastosowania ogniw, które warto znać. 
Więcej

Paliwa przyszłości

14 października 2022

Poszukiwanie nowych, zielonych paliw, które pozwolą zredukować emisję dwutlenku węgla do atmosfery, a jednocześnie będą wydajne, trwa. Jakie są alternatywy dla tradycyjnych źródeł energii? Jaką rolę odegrają paliwa przyszłości w procesie zielonej transformacji?
Więcej

Termet wytycza nowe kierunki rozwoju

7 października 2022

Misją firmy Termet jest coś więcej niż dostarczanie wydajnych urządzeń grzewczych. Marka skupia się również na poszukiwaniu jak najbardziej ekologicznych rozwiązań, które pozwolą zredukować ślad węglowy oraz zadbać o to, by przyszłe pokolenia mogły cieszyć się czystym powietrzem. Jak realizuje te założenia?
Więcej

Energia odnawialna: 5 powodów, by z niej korzystać

30 sierpnia 2022

Zielona transformacja. To sformułowanie coraz częściej pojawia się w dyskusji o przyszłości energetyki. Dlaczego jest tak istotna? Jakie możliwości dają odnawialne źródła energii? Jak można je wykorzystywać w technologiach grzewczych?

Więcej

Energia i technologie – najnowsze rozwiązania

16 sierpnia 2022

Globalne ocieplenie, wyczerpywanie się surowców, wysoka emisja dwutlenku węgla, napięta sytuacja geopolityczna… Wszystkie te czynniki skłaniają do intensywnych poszukiwań nowych rozwiązań w pozyskiwaniu energii. Takich, które nie tylko będą przyjazne dla środowiska, ale również – wydajne. Jak wygląda zielona transformacja?

Więcej

Zielona transformacja, dlaczego jej potrzebujemy?

20 lipca 2022

W świetle wielu badań, potwierdzających konieczność redukcji emisji dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji do atmosfery, koniecznością jest poszukiwanie nowych źródeł energii. Zielona transformacja, w której kluczową rolę odegrają odnawialne źródła energii powoli wchodzi w życie, dając nadzieję na czyste powietrze i skuteczną walkę o lepszą przyszłość naszej planety. 

Więcej

Odnawialne źródła energii

12 lipca 2022

Wyczerpywanie się surowców, problemy geopolityczne oraz zanieczyszczenie środowiska. To powody, dla których odnawialne źródła energii zyskują przewagę nad tradycyjnymi. Zielona transformacja trwa, a wraz z nią – poszukiwania najlepszej alternatywy dla węgla. Jakie rozwiązania proponują eksperci w trosce o lepsze jutro?

Więcej

Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Zamknij