Menu

CIEPŁE MIESZKANIE: nowa edycja programu

20 listopada 2023

29 września ruszył kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w programie CIEPŁE MIESZKANIE. Co warto o nim wiedzieć? Gdzie należy złożyć wniosek? Do kogo jest skierowany program? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule. 

Program „Ciepłe mieszkanie” ma na celu wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych będących częścią wspólnot mieszkaniowych. Wszystko, aby poprawić jakość powietrza oraz obniżyć emisję dwutlenku węgla i szkodliwych pyłów do atmosfery.  Oto najważniejsze informacje na temat inicjatywy. Przeczytaj tekst i skorzystaj z dotacji!

Dla kogo?

Kto może skorzystać z dotacji? Program CIEPŁE MIESZKANIE jest skierowany do właścicieli lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych, wspólnoty od 3 do 7 lokali, uprawnionych z ograniczonego prawa rzeczowego, najemców lokali mieszkalnych stanowiących własność gminy, jeśli nie wszystkie lokale mieszkalne w tym budynku stanowią własność gminy. 

Na co można pozyskać dotację?

Na jakie cele dofinansowanie mogą wykorzystać osoby fizyczne, a na jakie wspólnoty mieszkaniowe? Oto inwestycje, które można zrealizować przy pomocy programu:

Osoby fizyczne 

  • demontaż nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe i zakup nowego źródła ciepła oraz c.w.u. wraz z montażem bądź podłączenie lokalu do efektywnego źródła ciepła w budynku
  • zakup stolarki okiennej i drzwiowej wraz z montażem
  • zakup wentylacji mechanicznej z odzyskiwaniem ciepła wraz z montażem
  • dokumentacja projektowa. 

Wspólnoty

  • demontaż nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe oraz zakup nowego wspólnego źródła ciepła do celów ogrzewania pomieszczeń oraz c.w.u. wraz z montażem 
  • zakup instalacji centralnego ogrzewania i/bądź c.w.u
  • zakup wentylacji mechanicznej z odzyskiwaniem ciepła wraz z montażem
  • zakup instalacji fotowoltaicznej wraz z montażem
  • zakup przegród budowlanych, okien, drzwi, bram/drzwi garażowych wraz z montażem
  • dokumentacja: audyt energetyczny, dokumentacja projektowa, niezbędne ekspertyzy

Jak uzyskać dotację?

Wnioski o dofinansowanie należy składać w urzędzie gminy. Terminy naborów są indywidualnie ustalane. Gmina może rozdysponować środki, dopiero, gdy otrzyma je z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. 

Szczegóły: https://czystepowietrze.gov.pl/cieple-mieszkanie-2/ 

 

 

Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Zamknij