Menu

Wymiana kotła z PGNiG

31 marca 2023

Czeka Cię wymiana starego pieca lub kotła? Znamy sposób, jak poradzić sobie z tym wydatkiem. Sprawdź, czy możesz skorzystać z dofinansowania do wymiany ogrzewania od PGNiG. Wymień stare urządzenie na efektywne i ekologiczne źródło ciepła.

skarbonka_na_wymiane_kotla
Kto jest uprawniony do programu?

Program jest skierowany do osób, które chcą wymienić urządzenia grzewcze zasilane paliwami stałymi na ekologiczne źródła ciepła: między innymi na gazowe kotły kondensacyjne. O dofinansowanie mogą ubiegać się mieszkańcy domów jednorodzinnych bądź innych budynków mieszkalnych, którzy kupują paliwa lub energię na własny użytek. 

Kotły objęte dopłatami

Dofinansowanie można uzyskać na kocioł kondensacyjny zasilany gazem ziemnym o minimalnej klasie energetycznej “A” dowolnego producenta. W naszej ofercie również dostępne są kotły spełniające ten wymóg, między innymi: Ecocondens Crystal II Plus, Ecocondens Gold Plus. Ecocondens Nex czy Silver Pro.  

Wysokość dofinansowania

Kwota dotacji jest obliczana indywidualnie. W przypadku domów jednorodzinnych zależy od wieku budynku oraz rodzaju montowanego urządzenia. W przypadku budynków innych niż jednorodzinne, poza wiekiem budynku oraz rodzajem urządzenia, na kwotę wpływa również powierzchnia o regulowanej temperaturze powietrza w budynku mieszkalnym.

Jak skorzystać z dofinansowania?

  1. Zapoznaj się z regulaminem programu na stronie PGNiG.
  2. Znajdź najbliższe Biuro Obsługi Klienta i złóż w nim zgłoszenie do programu. Adresy biur są dostępne pod poniższym linkiem: https://pgnig.pl/dla-domu/biura-obslugi-klienta
  3. Wymień stare urządzenie grzewcze na ekologiczne źródło ciepła. 
  4. Złóż w Biurze Obsługi Klienta oświadczenie o wymianie wraz z wymaganymi dokumentami potwierdzającymi realizację przedsięwzięcia. 
  5. Podpisz umowę o dofinansowaniu i dostarcz do Biura Obsługi Klienta.

Program trwa do wyczerpania puli środków (jednak nie dłużej niż do 31 grudnia 2023 r.).

Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Zamknij