Menu

Pamiętaj o przeglądzie

3 lipca 2023

Pamiętaj o przeglądzie! Co dzieje się z zaniedbanymi urządzeniami?

W codziennym pośpiechu, natłoku obowiązków i bodźców łatwo zapomnieć o przeglądzie kotła kondensacyjnego czy instalacji. Warto jednak wpisać tę czynność do kalendarza. Dlaczego? O tym w poniższym artykule.

Kocioł gazowy to urządzenie, które służy przez lata, jednak, aby zachował sprawność – podobnie jak samochód, musi przechodzić regularne przeglądy. Powinny się one odbywać co najmniej raz w roku. Ponadto, zawsze, gdy podejrzewamy, że urządzenie mogło ulec awarii, również warto skontaktować się z serwisantem. Dzięki regularnym przeglądom, wydłużysz życie i utrzymasz wydajność kotła oraz zagwarantujesz sobie pełen komfort użytkowania.

Co jeszcze dzieje się z kotłami, które są pozostawione na długi czas bez przeglądu i odpowiedniej konserwacji? Są one między innymi narażone na zbieranie się osadu w wymienniku ciepła, które możesz zobaczyć w poniższym filmie na naszym kanale:

https://www.youtube.com/shorts/BGpKQb_7z8Q

Dobrą praktyką jest ustalenie przeglądu w okresie letnim i przygotowanie urządzenia na jesień oraz zimę, gdy będzie on bardziej intensywnie eksploatowany. Wszystkich, którzy właśnie podjęli decyzję o przeglądzie urządzenia Termet, zapraszamy do zapoznania się z listą autoryzowanych serwisantów:

https://www.termet.com.pl/znajdz-serwis/11

Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Zamknij