Menu

Ecocondens Gold Plus i system LAS

14 lipca 2023

Kotły z serii Ecocondens Gold Plus to nowoczesne urządzenia, które pozwalają w sposób komfortowy, a jednocześnie przyjazny dla środowiska ogrzewać pomieszczenia i wodę użytkową. W tym artykule przybliżamy funkcje kotłów i możliwość ich współpracy z innymi rozwiązaniami, między innymi z systemem LAS.
ogrzewanie

EcoCondens Gold Plus to kotły kondensacyjne o zakresie mocy od 20 do 32 kW, które są dostępne zarówno w wersji jedno, jak i dwufunkcyjnej. Można je stosować w ogrzewaniu podłogowym, grzejnikowym czy do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Posiadają komponenty najnowszej generacji, dlatego są w pełni przyjazne dla środowiska. Wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej oraz palnik cylindryczny gwarantują bardzo niską emisję tlenków azotu. Urządzenia posiadają klasę sezonowej efektywności energetycznej A w zakresie ogrzewania pomieszczeń oraz ciepłej wody użytkowej (w przypadku kotłów dwufunkcyjnych).

Zdalne sterowanie ogrzewaniem

To nie koniec zalet naszych urządzeń. Ecocondens Gold Plus może współpracować z regulatorem pokojowym oraz czujnikiem temperatury zewnętrznej, co umożliwia jeszcze lepszą kontrolę nad pracą kotła. Zaawansowana automatyka daje również możliwość zdalnego sterowania ogrzewaniem za pomocą pakietu podstawowego do Systemu Termet Comfort.

Kompatybilność z systemem kominowym LAS

Ecocondens Gold Plus jest wyposażony w klapę zwrotną, która zabezpiecza przed wstecznym ciągiem spalin. Jej zastosowanie umożliwia bezpośrednie podłączenie kilku kotłów do jednego zbiorczego systemu kominowego typu LAS. System ten służy do odprowadzania spalin i stosowany jest w budownictwie jednorodzinnym, tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania indywidualnych przewodów powietrzno-spalinowych. Często jest to jedyne możliwe rozwiązanie gwarantujące stabilną i bezpieczną pracę kotłów kondensacyjnych.

Bardzo ważne jest właściwy wybór średnic przewodów systemu typu LAS, dlatego doboru powinien dokonać projektant lub specjalista systemów kominowych. W przypadku podłączenia innego kotła kondensacyjnego do systemu typu LAS konieczne jest zastosowanie odpowiedniego przewodu z zaworem zwrotnym.

 

Odwiedź nasz kanał na YouTube:

Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Zamknij