Menu

Hałas – cichy zabójca?

16 stycznia 2023

Słowa “zanieczyszczenie” zwykle używa się w kontekście smogu czy złego stanu wody. Rzadko mówi się o zanieczyszczeniu hałasem. Tymczasem ten czynnik jest równie uciążliwy, co powietrze złej jakości. 

hałas_jak_smog

Obecnie w Europie wiele mówi się o zanieczyszczeniu hałasem. Równoległe trwa dyskusja na temat szkodliwego wpływu pyłów na organizm człowiek, dlatego transformacja energetyczna zmierza w kierunku OZE, a także urządzeń zeroemisyjnych., Musimy mieć jednak na uwadze, że coraz większym wyzwaniem w dzisiejszych czasach jest zanieczyszczenie hałasem. 

Wprawdzie o zanieczyszczeniu hałasem mówimy, gdy organizm człowieka jest narażony na natężenie dźwięku powyżej 65 decybeli. Tak mówi norma określona przez Światową Organizację Zdrowia. Wiemy jednak, że ponad 100 milionów Europejczyków żyje w hałasie minimum 55 decybeli. Takie długotrwałe natężenie dźwięków również może być uciążliwe, nawet, jeśli nie zawsze to sobie uświadamiamy.

Hałas równie szkodliwy jak smog?

Hałas ma negatywny wpływ nie tylko na słuch, ale także na układ nerwowy. Powoduje rozdrażnienie, stres i niepokój, co może skutkować zaburzeniami snu i przewlekłym zmęczeniem. Dlatego też firma Termet dąży do takiego rozwoju produktów, który z jednej strony przyczyni się do rozwoju ochrony środowiska poprzez ograniczenie emisji tlenków azotu oraz emisji hałasu z drugiej strony zaś pozwoli na wykorzystanie zasobów OZE. 

Komfortowe życie w zgodzie z naturą to idea, którą Termet od lat wdraża w życie. Dlatego mając świadomość szkodliwego wpływu hałasu na samopoczucie, a nawet – stan zdrowia, producent opracował innowacyjne urządzenie. Łącząc najnowsze technologie z potrzebami rynku oraz obecną sytuacją związaną z ochroną środowiska, Termet opracował najcichszy na rynku gazowy kocioł kondensacyjny. Ecocondens Nex, który już dzisiaj przygotowany jest do spalania gazu z domieszką 20 % wodoru.

Ecocondens Nex

Ecocondens Nex służy do ogrzewania pomieszczeń oraz wody użytkowej. Szeroki zakres modulacji i wysoka sprawność sprawiają, że jest przyjazny nie tylko dla środowiska, ale również dla domowego budżetu. Łatwość korzystania z kotła zapewnia między innymi interfejs LIn, który umożliwia zdalne zarządzanie urządzeniem. Ponadto, Ecocondens Nex został wyposażony w dodatkowy system wygłuszania oparty na innowacyjnych materiałach dźwiękochłonnych. Jest więc cichy i nie generuje uciążliwego hałasu, który ma wpływ na codzienny komfort życia użytkowników urządzenia.

Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć również w filmie 🔽

 

Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Zamknij