Regulacja temperatury – tryb lato/zima i obsługa kotła Ecocondens Gold Plus

5 czerwca 2023

Poznaj najważniejsze funkcje kotła Ecocondens Gold Plus i samodzielnie zarządzaj jego pracą. Wszystkie potrzebne informacje zawarliśmy w poniższym artykule. Przyjemnej lektury!


termet_tryb_lato_zima

Kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy, należy przełączyć tryb pracy kotła z letniego na zimowy. Zmianę tę można wprowadzić poprzez przytrzymanie przycisku oznaczonego grzejnikiem. Natomiast po sezonie grzewczym warto przełączyć kocioł do pracy w trybie lato (do tego również służy przycisk grzejnika).

W trybie zima na panelu kotła widoczny jest z prawej strony symbol grzejnika, natomiast z lewej: symbol kranu. W trybie lato na ekranie wyświetla się jedynie symbol kranu.

Jeżeli chcemy zmienić nastawy temperatury centralnego ogrzewania, na panelu musimy krótko nacisnąć przycisk oznaczony grzejnikiem – w prawym rogu zacznie wówczas pojawi się aktualna wartość nastawy temperatury. W tym momencie, przy pomocy przycisków plus i minus, możemy zmienić nastawę na wyższą lub niższą (w przedziale 40-80 stopni Celsjusza). Zakończenie zmian nastąpi automatycznie po 5 sekundach bezczynności lub po przyciśnięciu przycisku grzejnika lub przycisku reset.

Zakres temperatur w zależności od rodzaju ogrzewania 

Należy pamiętać, że przedział temperatur jest uzależniony od rodzaju ogrzewania:

  • dla ogrzewania grzejnikowego zakres temperatury wynosi 40-80 stopni. 
  • dla ogrzewania podłogowego zakres temperatury wynosi 25-55 stopni. 

Zmiana nastawy temperatury wody grzewczej nie jest możliwa w przypadku, kiedy do kotła podłączony jest czujnik temperatury zewnętrznej. Gdy aktywna jest funkcja pogodowa, na panelu kotła wyświetlany jest symbol krzywej grzania oraz widoczna jest wartość nachylenia krzywej grzania. 

Regulacja temperatury ciepłej wody

Aby zmienić nastawy temperatury ciepłej wody należy krótko nacisnąć przycisk plus oraz minus. W lewym rogu zaczyna migać aktualna temperatura C.W.U. 

Przy pomocy przycisku plus oraz minus, można zmienić wartość na wyższą lub niższą w przedziale 30-60 stopni. Zakończenie zmian następuje automatycznie po 5 sekundach bezczynności lub po przyciśnięciu przycisku RESET.

Więcej informacji o korzystaniu z kotła Ecocondens Gold Plus znajdziesz w poniższym filmie:

Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Zamknij