Menu

Automatyzacja w procesach produkcji

20 listopada 2023

Najwyższa jakość urządzeń Termet zależy od dopracowania każdego detalu i komponentu. Dzięki temu nasze produkty są solidne, niezawodne i mogą służyć przez lata.  Zawdzięczamy to nie tylko doświadczeniu i zespołowi ekspertów, ale również – automatyzacji procesów produkcyjnych. Poniższy wpis jest poświęcony właśnie temu zagadnieniu.

Automatyzacja: definicja, przykłady

Automatyzacja to wykorzystanie maszyn i urządzeń do wykonywania określonych zadań w sposób autonomiczny i przy jak najmniejszym wykorzystaniu ludzkiej pracy. Korzyści z automatyzacji czerpie wiele branż. Z sukcesem została ona wdrożona m.in. w przemyśle samochodowym, lotniczym czy przemyśle ciężkim. Znajduje ona także szerokie zastosowanie w życiu codziennym, odciążając nas z obowiązków. Przykład? Autonomiczne pojazdy, które w czasie naszej nieobecności w domu sprzątają nasze posadzki czy koszą trawniki.

Automatyzacja w przemyśle

Jakie są główne czynniki, które wpływają na motywację przedsiębiorców do wdrożenia automatyzacji w ich firmach? Przede wszystkim wzrost wydajności i efektywności procesu, który przekłada się najbardziej na obniżenie kosztów, a tym samym zwiększenie konkurencyjności firmy w globalnym rynku. Kolejnym argumentem przemawiającym za wdrożeniem automatyzacji produkcji jest aspekt związany z odciążeniem pracowników. Jeżeli automatyzacja produkcji zostanie poprawnie wdrożona, obecnie zatrudnieni pracownicy mogą być oddelegowani do innych działań. Tym samym, zwiększa się wydajność procesu produkcyjnego. Bardzo ważnym argumentem również jest szeroko rozumiana jakość oraz bezpieczeństwo pracy. Dzięki połączeniu maszyn i urządzeń z robotami możemy wykonać dane czynności szybciej, wydajniej i z większą precyzją.

Automatyzacja w Termet

Dlaczego zdecydowaliśmy się na wdrożenie automatyzacji produkcji w Termet i co pozwoliło nam to osiągnąć?

W naszym przypadku została wdrożona automatyzacja procesu gięcia komponentów do urządzeń grzewczych. To skomplikowany proces, w którym każdy – nawet najdrobniejszy błąd ma wpływ na jakość końcowego produktu. Aby zapewnić maksymalną wydajność oraz najwyższą jakość elementów giętych – skorzystaliśmy z maszyn, które usprawniły naszą pracę. Zyskaliśmy dzięki temu stuprocentową skuteczność i aż pięćdziesięcioprocentowy wzrost wydajności. Wzrost skuteczności pozwolił nam generować mniej odpadów – ponieważ wszystkie wyprodukowane komponenty spełniają nasze wymagania i zostają wykorzystane w produkcji, nie generując niepotrzebnych odpadów przez usterki. 

Reasumując, odpowiednio wdrożona automatyzacja to:

  • precyzja wykonania
  • powtarzalność
  • optymalizacja
  • automatyzacja
  • efektywność.

Więcej w wideo na naszym kanale:

https://www.youtube.com/watch?v=feU8dlHdyrQ 

Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Zamknij