Menu

Siła współpracy – co łączy Termet, Fuel Cell Poland i Politechnikę Warszawską?

21 września 2022

Termet, Politechnika Warszawska oraz spółka Fuel Cell Poland pracują nad projektem kotła, który będzie odpowiedzią na potrzeby domów jednorodzinnych oraz niewielkich zakładów przemysłowych w kwestii ekologicznego i wydajnego ogrzewania. Jak przebiega współpraca?

wspolpraca termet
Zmiana źródeł ciepła na urządzenia zasilane zieloną energią to konieczność. Technologia oparta na odnawialnych źródłach energii nieustannie się rozwija – nie tylko na arenie międzynarodowej, ale również w Polsce. Termet, Politechnika Warszawska oraz spółka Fuel Cell Poland połączyli siły, aby stworzyć kocioł przystosowany do ogrzewania domów jednorodzinnych oraz niewielkich zakładów przemysłowych czy biurowców.. Urządzenie początkowo będzie zasilane gazem, a z czasem – ogniwami wodorowymi. Zaletą kotła będzie dostarczanie nie tylko ciepła, ale także energii elektrycznej.

Unikalność technologii jest efektem połączenia najbardziej kompetentnych zespołów. Projekt tworzą trzy podmioty, każdy z nich ma zupełnie inne kompetencje, które są niezbędne do realizacji założeń. Liderem projektu jest Politechnika Warszawska reprezentowana przez profesora Jarosława milewskiego. Jego wiedza i doświadczenie jest motorem napędowym współpracy. Z kolei Fuel Cell Poland pracuje nad rozwojem technologii ogniw paliwowych.

 -W związku z tym, że w naszym urządzeniu będzie spalany gaz, a w przyszłości wodór, potrzebne było także wsparcie inżynierów mających na co dzień do czynienia z kotłami gazowymi. Wybór firmy Termet był naturalny, posiadamy prawie 80 lat doświadczenia w produkcji urządzeń gazowych – wyjaśnia Damian Majer, wiceprezes zarządu Termet.

Technologia, która ma zostać wykorzystana w opracowywanej mikrokogeneracji jest już obecnie wykorzystywana w skali przemysłowej, w dużych elektrowniach. Nowatorstwo projektu polega na swoistym downsizingu tej technologii w celu zastosowania jej w budownictwie jednorodzinnym.

Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć również w filmie 🔽


Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Zamknij