Menu

Termet podsumowuje targi ENEX

20 marca 2023

Miniona edycja Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX okazała się rekordowa. Kielce odwiedziło prawie 20 tysięcy osób, a produkty prezentowały aż 323 firmy. Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć również naszej firmy. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z targów z perspektywy Termet.

Pompa Termet na Targach Enex

fot.Soltec

Targi ENEX to prawdziwe święto dla wszystkich zainteresowanych tematem transformacji energetycznej i najnowszymi technologiami związanymi z Odnawialnymi Źródłami Energii. W tym roku prezentowano między innymi nowoczesne systemy grzewcze, rozwiązania fotowoltaiczne oraz magazyny energii. Termet w tym roku prezentował swoje produkty na stanowisku Soltec. Firmy postanowiły połączyć siły, aby podkreślić zalety stosowania hybrydowych systemów ogrzewania i łączenia ze sobą urządzeń w celu podniesienia efektywności energetycznej. 

Które rozwiązania ze swojej oferty zaprezentowaliśmy? Co wzbudziło największe zainteresowanie odwiedzających stoisko? 

 -Tworzenie rozwiązań przyjaznych środowisku to nasz priorytet – codziennie podejmujemy działania na rzecz zielonej energii. Stąd między innymi dynamiczny rozwój oferty pomp ciepła. Podczas targów ENEX zaprezentowaliśmy powietrzne pompy ciepła z serii Termet Heat Platinum oraz Termet Heat Gold wykorzystujące najnowsze technologie. Istotną przewagą naszych pomp jest automatyka, która w inteligentny sposób steruje pracą samej pompy, jak również pracą systemu hybrydowego opartego na dodatkowym źródle ciepła np. gazowym kotle kondensacyjnym. Warto wspomnieć o funkcji SmartGrid, która pozwala zarządzać nadwyżką energii powstałą ze współpracy pompy z panelami fotowoltaicznymi – komentuje Damian Majer, wiceprezes zarządu Termet S. A.

-Duże zainteresowanie odwiedzających naszymi modułami hydraulicznymi tzw. hydroboxami potwierdziło, że wdrażana przez nas strategia rozwoju produktowego, podąża w dobrym kierunku. Dlatego też niebawem zaprezentujemy również moduły hydrauliczne z wbudowanym zasobnikiem – hydrotowery – dodaje. 

Targi były dla nas bardzo owocne, a rozmowy i spotkania z użytkownikami i instalatorami utwierdziły nas w przekonaniu, że przyszłość energetyki jest zielona, a proponowane przez nas rozwiązania mogą być jej częścią. Wróciliśmy do pracy ze zdwojoną motywacją i już niebawem zaprezentujemy kolejne nowości. 

 

Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Zamknij