Menu

Jak przygotować się do sezonu grzewczego?

23 sierpnia 2023

Lato w pełni i niewielu z nas myśli o ogrzewaniu. Tym bardziej, że trwa sezon urlopowy. Warto jednak przygotować się do sezonu grzewczego z wyprzedzeniem, aby spadek temperatur nie był zaskoczeniem. Oto kilka wskazówek, jak przygotować się do chłodnych miesięcy.

sezon_grzewczy
Akcja: reorganizacja

W wielu regionach Polski wciąż trwa wymiana niespełniających norm ekologicznych urządzeń starej generacji. Niektóre województwa od stycznia 2024 będą musiały definitywnie pożegnać się z “kopciuchami”. Ostateczny termin wymiany przypada na środek sezonu grzewczego, lepiej więc już przed jesienią wybrać rozwiązanie alternatywne, skorzystać z dotacji oraz przeprowadzić instalację nowego, przyjaznego dla środowiska źródła ciepła. Dotacjami są objęte również produkty Termet. Nasze rozwiązania zostały zakwalifikowane do takich programów jak Czyste Powietrze, Mój Prąd, Moje Ciepło, Ciepłe Mieszkanie czy dofinansowanie z PGNiG. Więcej o dodatkach do ogrzewania przeczytasz TU.

Przegląd to podstawa 

O konieczności wykonywania przeglądów nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Warto jednak zaplanować wizytę serwisanta z odpowiednim wyprzedzeniem. i zadbać o to jeszcze zanim na dobre rozpocznie się sezon grzewczy. To bardzo intensywny okres dla Autoryzowanego Serwisu, który może być w tym czasie trudno dostępny. Warto pamiętać o tym, że zimą nawet drobna usterka, której można łatwo uniknąć dzięki wcześniejszemu serwisowi urządzenia, stanie się problemem.

5 powodów, dla których warto pamiętać o przeglądzie

  1. Nawet w najwyższej jakości urządzeniach dochodzi do zużycia poszczególnych części, których stan należy systematycznie kontrolować.
  2. Części tzw. eksploatacyjne, np. wszelkiego rodzaju uszczelki, wymagają okresowej wymiany.
  3. Niektóre komponenty – takie jak wymienniki ciepła, mogą ulegać zanieczyszczeniu ze względu na zły stan wody grzewczej, a nawet całej instalacji i wymagają regularnego czyszczenia.
  4. Złe ustawienia, bądź regulacja urządzenia mogą wywołać usterki, które z czasem mogą doprowadzić do poważnej awarii.
  5. Regularne serwisowanie “przedłuża” życie urządzenia.

Zobacz wideo:

Wykaz Autoryzowanych Serwisantów Termet znajdziesz na naszej stronie Strefie  Klienta, w zakładce Znajdź Serwis.

Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Zamknij